Barion Pixel

Bénázás helyett- Ki és hogyan fizessen a randin?

Ez egy olyan kérdés, amin sokan sokat vitatkoztak már. Folyamatosan változik a nők és férfiak gazdasági státusza, társadalmi elvárások szűnnek meg, és újak születnek. Akár egy országon belül is ki-ki más nevelést kapott, és mások a személyes tapasztalatai. Ember legyen a talpán, aki ebben a helyzetben ki tud igazodni!

KI FIZET A RANDIN?

1. Függetlenül attól, hogy szerinted ki fizet, alap, hogy amikor randira mész, legyen nálad készpénz! Nagyon kínos tud lenni, ha fizetéskor derül ki, hogy félreértettétek egymást, és egyébként is az adott helyen csak készpénzben lehet fizetni.

2. A legtisztább eset, hogy a meghívó fél a meghívással együtt kifejezi a szándékát, hogy ő fog fizetni. „Szeretnélek meghívni…, én fizetek.” Ez több okból a leghatékonyabb lépés. Ha te hívod meg a másikat, akkor te döntöd el, hogy mennyire költséges programot választasz, és egyúttal elkerülitek a bizonytalankodást a fizetésnél. Válassz olyan helyszínt és programot, amit biztosan ki tudsz fizetni 2 főre!

3. Első 1-3 randin ne válassz nagyon drága helyet! Zavarba hozhatod vele a másikat, ráadásul azt hiheti, hogy meg akarod vásárolni. Ez akkor is igaz, ha mindkettőtöknek kövér a pénztárcája. Ebben az esetben akár unalmas is lehet egy drága vacsora, sokkal értékesebb lesz egy piknik a kilátónál, amibe energiát kell fektetned pénz helyett.

4. Ha te vagy a meghívó és a meghívottad mégis szeretné kifizetni az ő részét, ezen ne sértődj meg! Könnyen lehet, hogy ő olyan környezetben él, ahol ez a szokás. Ha ragaszkodik hozzá, akkor engedd meg neki! Lehet, viszont, hogy csak udvariasságból teszi, ezért, ha mégis te szeretnél fizetni, akkor köszönd meg, hogy felajánlotta, és emlékeztesd, hogy már a meghíváskor jelezted, hogy ez a te köröd, és legközelebb engedni fogod, hogy fizessen, ha nagyon szeretne. Már, ha akarod, hogy legyen legközelebb. Ha nem, akkor véletlenül se utalj rá, hogy lesz!

5. Ha te vagy a meghívott, és a randi partnered előre nem szólt, hogy ki fizet, akkor feltételezd, hogy feleztek, és legyen nálad elég pénz erre az alkalomra! Ebben az esetben fizetéskor jelezd, hogy a részedet kifizeted, és arra is készülj fel, hogy a meghívód ezt esetleg nem engedi! Ne légy félénk! Ha a meghívód ki akarja fizetni a részed, ezt úgyis határozottan teszi majd. Ha viszont nem, akkor ez is elég egyértelmű lesz. Határozottsággal kikerülhető a bénázás. Bár te vagy a meghívott, a meghívásra igent mondtál, tehát te is ott akartál lenni. Így, ha fizetned kell a részed, az is normális. Ha végül mégsem kell, az is rendben van.

6. Ha a sokadik randi után is mindig ragaszkodsz ahhoz, hogy felezzétek a költségeket, vagy folyton azt számolgatod, hogy ki mikor mennyit fizetett, akkor kicsinyesnek fogsz tűnni.(Érdemes átgondolni, hogy mi okozza ezt nálad!

7. Vedd észre, ha valaki visszaél a nagyvonalúságoddal!Ha valaki mindig engedi, hogy te fizess, és soha még csak meg sem próbál beszállni a közös tevékenységek költségébe, akkor vagy nagyon elkényeztették eddig, vagy csak az ingyen szórakozásra hajt, esetleg nagyon szegény, de az is lehet, hogy csak tapasztalatlan. Mielőbb derítsd ki, hogy mi az oka, hogy később ne legyen ebből nagyobb gondotok!

8. Ha azt szeretnéd, hogy minimum felezzétek a költségeket, akkor ezt jelezd egyértelműen! Ne hagyd magad beugratni válogatott technikákkal, pl. az illető a fizetéskor máshova néz, előre enged, nem veszi elő a pénztárcáját. Ha szerinted neki is fizetnie kell az ő részét, szerinte meg nem, akkor ez jó, ha időben kiderül. Néma duzzogás helyett hasznosabb tiszta lapokkal játszani. Lehet, hogy a különbségek megbeszéléssel áthidalhatók.

9. Ha valami fura neked, ráadásul ismétlődik, ne feltételezz, hanem kérdezz rá! Lehet, hogy valami olyan egyszerű dolog áll a háttérben, ami eszedbe sem jut, pedig megbocsájtható, és kezelhető.

Bármilyen megoldás elfogadható, ha a két fél egyetért. Nem ciki ezt a kérdést előre tisztázni, vagy legkésőbb a fizetés pillanatában.

Férfiaktól gyakran hallani azt az érvet a gáláns fizetéssel szemben, hogy elegük van az eredménytelen udvariassági “kávéztatásból”. Ilyesmi általában azokkal fordul elő, akik online társkeresőn ismerkednek, és nem szűrik különösebben a lehetőségeiket. Ha azt hívod el randizni, akivel már megvan egy kölcsönös a vonzalom, akkor a találkozó már örömteli befektetés, amibe bőven belefér egy ital ára és ideje. Olyannal inkább ne randizz, akire sajnálnád egy kávé árát!

Forrás: miitt.hu

Ki az a Kozma Rita?

Legolvasottabb cikkek

Shop

Kapcsolódóbejegyzések

Ezek is érdekelhetnek: