Barion Pixel

5 gyakorlat, amivel felturbózhatod az önbizalmadat

Nem szereted, amit a tükörben látsz? Nem vagy egyedül. Dr. Linda Papadopoulos pszichológus 5 gyakorlatot ajánl, amit nap mint nap alkalmazva nagyobb önbizalomra tehetünk szert.

1. Figyelj rá, hogy szeretettel beszélj magadhoz!

Senkihez sem beszélünk annyit, mint saját magunkhoz. Ha degradálóan beszélünk magunkról magunknak, az bizony hatással van az önbizalmunkra és a testképünkre.

“Azt gondolom, az emberekben nem is tudatosul, mennyire ártalmas lehet az, ha minden alkalommal, amikor tükörbe nézünk, és azt mondjuk: De utálom a lábamat! Ez idővel kihat az egész testünkről alkotott képre.”

Próbáljuk tetten érni magunkat, amikor negatív üzeneteket küldünk saját magunkról saját magunknak (vagy éppenséggel bárki másnak).

2. Nézzünk a tükörbe, és lássuk meg a jót!

Tudatosan próbáljunk tehát pozitívan, kedvesen beszélni magunkhoz, ahogy azzal tennénk, akit szeretünk.

Ne azt nézzük, hogy mit kellene megjavítani vagy megváltoztatni, mert ha folyamatosan ezt sulykoljuk magunknak, az egyenes út az önbizalomhiányhoz.

“Gyakran ha a tükörbe nézünk, csak azt látjuk, amit nem szeretünk. Tudom, hogy ez természetes dolog, és bevallom, amikor sminkelek reggel, az első dolog, amit én is észreveszek, a karikák a szemem alatt. De minden alkalommal, amikor végzek, tudatosan megpróbálok észrevenni valamit, amit szeretek” – árulja el Linda.

“Esetleg olyasmit is észrevehetünk, ami egyedivé tesz minket, mert másoknak nincs, például egy sebhelyet, amit gyerekkorunkban szereztünk, és mindazt, amit az számunkra jelent. Soha ne fordulj el a tükörtől egy pozitív észrevétel nélkül” – tanácsolja a pszichológus.

girl-2227754_640k

3. A pillanatot próbáld elkapni, ne a tökéletességet

A közösségi médiának is sokat “köszönhetünk”, ha az önbizalomrombolásról van szó. Sokan rengeteg energiát fektetünk abba, hogy minél “tökéletesebbre” retusáljuk és filterezzük a fotóinkat, és ha nem kapunk rá annyi lájkot, amennyit szeretnénk, töröljük, és kezdjük az egészet elölről.

Nem kellene pedig, hogy az önszeretetünk attól függjön, hogy hányan követnek vagy lájkolják a fotóinkat.

Ha fotókat készítünk, próbáljuk inkább a pillanatot elkapni, és ne a tökéletességet hajszoljuk!

4. Értékeljük azt, amire a testünk képes

Ne azt nézzük, hogy mi az esztétikai értéke a testünknek, hanem azt, hogy mire vagyunk képesek, milyen örömökben részesülünk általa.

“Szánj rá egy percet mindennap, hogy hálával gondolj arra, mi mindenre képes a tested ahelyett, hogy próbálsz mindenáron lefogyni vagy egy bizonyos módon kinézni.”

5. Keress még területeket, ahol jó vagy

Miért kizárólag a külsőnkre alapozzuk az önbizalmunkat? Úgy tűnik, manapság legfeljebb két értéket tartunk fontosnak: a szépséget és a fiatalságot. Pedig vannak más értékeink is, amelyek legalább ilyen fontosak – ha nem fontosabbak. Okos vagy? Kreatív? Segítőkész, kedves, jó barát? Könnyen tanulsz új dolgokat? Próbálj kicsit kisebb jelentőséget tulajdonítani a külsőnek, és vedd észre, hogy mi van még, ami remek emberré tesz!

Forrás: Netdoctor.co.uk

Ki az a Kozma Rita?

Legolvasottabb cikkek

Shop

Kapcsolódóbejegyzések

Ezek is érdekelhetnek: