Barion Pixel

4 jó tanács, hogy télen is fitt maradj

A hideg idő beköszöntével érdemes fokozott figyelmet fordítanod az egészségedre és a fittségedre, hiszen az őszi-téli hónapokban könnyebben veszítünk az energiánkból! Lássuk, mit tehetsz azért, hogy ilyenkor is a topon maradj!

1. Fogyassz flavonoidokat!
A flavonoidoknak, amelyeket sokan antioxidánsként ismernek, tápértékük nincs, mégis nagyon fontos egészségvédő szerepük van. Fontos, hogy a hideg hónapokban fokozott figyelmet fordíts a fogyasztásukra, hiszen segítségükkel elkerülheted a tipikus őszi-téli betegségeket, illetve gyorsíthatod azok lefolyását.

De miben találhatóak meg a flavonoidok? Tulajdonképpen minden olyan élelmiszerben fellelhetőek, amelyek növényi alapanyagúak. Kiemelt jelentőséggel bírnak a bogyós gyümölcsök (feketeáfonya, feketeribizli, bodza). A piacokon ilyenkor már kevés friss gyümölcsöt találsz, ezért érdemes levek formájában fogyasztani a flavonoidokat! A legnépszerűbb flavonoidlevek a feketeáfonya-nektár, feketribizli-lé és a bodzanektár.

oszi-fittseg

A Dr. Steinberger feketeáfonya-nektár alapanyaga ökológiailag ellenőrzött, erdőben, vadon termő gyümölcs. Különlegesen finom ízét a nektár kortyonkénti, lassú fogyasztásával élvezheted. Ez a nedű egy kis nyarat csempész a sötét, hűvösebb hónapokba is. A feketeribizli-nektár kitűnő C-vitamin-forrás! Zamatos, frissítő, és a C-vitaminon kívül még számos más vitamint és ásványi anyagot tartalmaz. Kedvező gyümölcssav-tartalma megvédi a C-vitamint az oxidációtól.

A Bio-bodzanektár a feketebodza gyümölcsének levéből, bevált házi recept szerint készül. A melegen fogyasztott bodzalé jótékony hatása régóta ismert. Naponta több pohár melegített Bio-Bodza Nektár fogyasztását ajánljuk a hideg, esős napokon. Csak melegíteni ajánlott, nem forralni, mert forralásnál értékes anyagok mennek veszendőbe.

2. Ügyelj a folyadékfogyasztásra!
A hideg hónapokban sokan drasztikusan visszavesznek a folyadékfogyasztásból, pedig a szervezet ilyenkor is igényli a pótlást. Ugyan kevesebbet izzadunk, a fűtés, hőmérséklet-ingadozás miatt jóval könnyebben kiszáradnak a nyálkahártyáink és a bőrünk. Nem csupán kívülről, krémek, műkönnyek segítségével kell pótolnod a folyadékot, hanem belülről is célszerű.

3. Ne hanyagold a friss élelmiszereket!
Ilyentájt nem csupán a fertőző betegségek és a szeszélyes időjárás miatt vagyunk hajlamosabbak a megbetegedésre, hanem azért is, mert sokkal kevesebb friss gyümölcsöt és zöldséget fogyasztunk. Pedig éppen most lenne a legnagyobb szükségünk rájuk! Érdemes ilyenkor is szezonális zöldségeket fogyasztani, vagy zöldségleveket, savanyúkáposzta-levet és sárgarépalevet!

4. Mozogj a friss levegőn!
Hideg van kint, de nem szabad elhanyagolni a mozgást! Választhatsz teremsportokat az igazán hűvös napokra, de a testnek és a léleknek is kifejezetten jót tesz, ha nem zárkózol be hónapokra a négy fal közé. A friss levegő akkor is feltölti a raktáraidat, ha csak 15-30 percet tartózkodsz a szabadban. Rétegesen öltözködve a hideg hónapokban is alkalmasak a városok, parkok arra, hogy tartalmasan töltsd az időt odakinn. Sétálj egyet, korcsolyázz, csodáld meg a téli erdőt – de a leglustább napjaidon is legalább igyál egy forró teát valamelyik nyitott teraszon.

Nyitókép: Pixabay

Ki az a Kozma Rita?

Legolvasottabb cikkek

Shop

Kapcsolódóbejegyzések

Ezek is érdekelhetnek: